Domain Authority – Page Authority Sorgulama

Site adını "http://" ve "www" olmadan giriniz.


Tanıtım Yazılarında Kritik Değer: DA-PA

Kendi web sitenize ait linklerin barındığı yazıları yayınlatmak istediğiniz siteleri nasıl belirliyorsunuz? Baktığınız kriterler arasında neler bulunuyor? Kesinlikle Alexa değerlerinin sizin için büyük bir önem arz ettiğini biliyoruz. Bunun yanında domain yaşının ve fiyatının da önemli ölçüde yön belirlediğine eminiz. Peki siz de DA ve PA değerlerine bakıyor musunuz? Yoksa bunların ne olduğuna dair hiçbir fikriniz yok mu? O zaman söylemeliyiz ki DA, domain Authority şeklinde açılıma sahiptir. Bunun anlamı domain itibarıdır. Ayrıca PA, page Authority şeklinde bir açılma sahiptir. Bu da sayfa itibarı anlamına gelmektedir. Peki ne işe yaradıklarını ve ne anlam ifade ettiklerini merak ediyor musunuz?

Domain Authority Ne İşe Yarar?

Domain, web sitenizin uzantısı yani ismidir. Bunu isim otoritesi anlamında da kullanabilirsiniz. Kesinlikle Moz tarafından sunulan bu değerler gerçekten önemlidir. 100 üzerinde bütün web sitelerine sunulur ve güncellenir. Alınan tanıtım yazılarında Domain Authority son derece önem taşımaktadır. Bir sitenin DA değerinin yüksek olması demek, onun yaşça büyük, o sitenin ziyaret oranının yüksek, sitede kalma süresinin üst seviyelerde olduğunu gösterir. Bunun yanında sosyal medya hesapları ile seçilen sitenin içli dışlı olduğuna işaret eder. Kesinlikle tanıtım yazısı almadan önce Domain Authority kavramına tam hakim olmalısınız. Değerleri yüksek olanları seçmeli ve çalışmalarınızı ona göre yapmalısınız. Etkisi çok daha faydalı olacaktır. Domain Authority sorgulama işlemi bu sayfada sınırsız ve ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Page Authority Ne İşe Yarar?

Page Authority kavramına uzaksanız, onu sayfa otoritesi olarak algılayabilirsiniz. Türkçe karşılığının bu olduğunu ve bir web sitesinin otoriter sayfalarına işaret ettiğini gösterir. Kesinlikle sayfa otoritesinin yüksek olduğu siteleri seçmek ve onlardan tanıtım yazısı satın almak sizin işinizi daha iyi görecektir. Bir sitenin PA, yani Page Authority değerinin yüksek olması demek, o sitenin ziyaretçi odaklı olduğunu gösterir. Bu da hemen çıkma oranının düşük olduğunu, ziyaretçilerin çok uzun süre sitede kaldığını gösterir. Bunun yanında sosyal medya hesaplarında etkileşiminin yüksek olduğuna işarettir. Kesinlikle PA değerinin yüksek olduğu sitelerin de almış olduğu linklerin çok güçlü olduğunu, sağlam ve güvenilir sitelerden geldiğini gösterir. Hal böyle olunca sizin de alacağınız linkler sıradan sitelere göre çok daha yüksek bir etki gösterecektir. Page Authority sorgulama işlemini bu sayfada yapabilirsiniz.